اخبار و رویداد های تازه

06

داده‌کاوی (Data Mining)، به مفهوم استخراج اطلاعات نهان یا الگوها و روابط مشخص در حجم زیادی از داده‌ها در یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ گفته می‌شود. بهره‌برداری از داده‌کاوی در دو بخش دولتی و بخش خصوصی رو به گسترش است. صنایعی چون بانکداری، بیمه، بهداشت و بازاریابی از این دانش عموماً برای کاهش هزینه‌ها، ارتقاء کیفی پژوهش‌ها و بالاتر بردن میزان فروش به کار می‌برند. امروزه دامنه بهره‌برداری از داده‌کاوی در بخش دولتی، گسترش روزافزونی یافته است و سنجش و بهینه‌سازی برنامه‌ها را نیز در بر می‌گیرد. بررسی برخی از برنامه‌های کاربردی مربوط به داده‌کاوی که برای تأمین امنیت ملی به کار می‌روند، نشان دهنده رشد قابل ملاحظه‌ای در رابطه با کمیت و دامنه داده‌هایی است که باید تجزیه و تحلیل شوند.

در راستای آشنایی با دانش نوین داده‌کاوی،‌ گروه پژوهشی بهینه‌سازی و داده‌کاوی قصد دارد کارگاهی با عنوان «داده‌کاوی، فرصت‌ها و آینده» در دانشگاه برگزار نماید. لذا از تمامی اساتید، دانشجویان و علاقمندان برای حضور در این کارگاه دعوت بعمل می‌آید.

برنامه کارگاه:
تاریخ برگزاری:     دوشنبه 14 اسفند 1396

ساعت 8 الی 10، عنوان: داده‌کاوی و اشتغال، مدرس: دکتر سیدمحمد حسینی

ساعت 10 الی 12، عنوان: متلب و داده‌کاوی، مدرس: دکتر مهدی کماسی

هزینه شرکت در کارگاه:

آزاد: 100 هزار تومان

دانشجو: 20 هزار تومان (تخفیف 50 درصدی برای دانشجویان دانشگاه آیت ا... العظمی بروجردی)

مبلغ هزینه کارگاه از طریق شماره حساب بانک ملی 0110584041005 شماره کارت 6037997248648801 بنام پرویز جلیلی کامجو و مهرداد هدایتیان واریز و جهت تکمیل فرآیند ثبت‌نام به آدرس تلگرامی کارگاه به نشانی @data_mining_workshop مراجعه نمایید. در ضمن اصل مدرک واریزی در زمان برگزاری کارگاه تحویل مسئولین کارگاه شود.

به کلیه‌ی شرکت کنندگان در کارگاه، گواهی معتبر ارایه خواهد شد.

مکان برگزاری کارگاه:

بروجرد، کیلومتر 3 جاده خرم‌آباد، دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)،‌ سالن همایش دانشکده فنی و مهندسیعملیات: ایمیل | لینک مستقیم |